Wnioskodawca: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych
Realizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych

1. Cel projektu, (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)
Główny celem projektu byłą organizacja warsztatów artystyczno-teatralnych dla 15 dzieci ze wsi Żuków.

Cele szczegółowe to:
a) promowanie aktywnej integracji społeczności wiejskiej Gminy Nowe Miasteczko,
b) promowanie integracji między rodzinnej w społeczeństwie poprzez organizację, pobudzanie aspiracji poznawczych i twórczych;
c) zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży w sposób bezpieczny i efektywny;
d) ułatwienie dostępu do dóbr kultury;
e) wskazanie wartości płynących z własnej aktywności i współpracy z innymi
partnerami oraz podniesienie własnej samooceny.

Dobrem wspólnym wypracowanym w ramach działań projektowych było umożliwienie dzieciom rozwoju artystycznego, pokazanie efektów ich pracy innym, organizacja imprez z udziałem społeczności wsi Żuków oraz instytucji wspierających działania projektowe- Urzędu Gminy, Ośrodka Kultury, sołectw.

2. Działania zrealizowane w ramach projektu, (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?)

W czasie trwania warsztatów, które rozpoczęły się w październiku 2013r. przeprowadzono 27 godzin zajęć. Uczestnicy mieli okazję opracować wraz z instruktorką kilka scenek na imprezy lokalne. Była to wieczornica z okazji Odzyskania Niepodległości, Andrzejki z udziałem dzieci i dorosłych, Jasełka dla mieszkańców sąsiedniej wsi Miłaków oraz dla mieszkańców Nowego Miasteczka występ podczas wigilii miejskiej.
Dobrem wspólnym wypracowanym w ramach działań projektowych było umożliwienie dzieciom rozwoju artystycznego, pokazanie efektów ich pracy innym, organizacja imprez z udziałem społeczności wsi Żuków i Miłaków oraz instytucji wspierających działania projektowe- Urzędu Gminy, Ośrodka Kultury, sołectw. Na cele projektu, zakupiono stroje dla dzieci, które zostaną wykorzystane w kolejnych latach działania grupy teatralnej, jaka powstała podczas działań projektu i która zapewni trwałość realizowanych działań.

3. Rezultaty projektu, (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)
Dzięki działaniom projektu wypromowano aktywność mieszkańców integrując społeczność wiejską, kształtowano integrację między rodzinami w społeczeństwie, pobudzanie aspiracji poznawczych i twórczych ich dzieci. Zagospodarowano wolny czas dzieci i młodzieży w sposób bezpieczny i efektywny. Ułatwiono dostęp do dóbr kultury, gdyż dzieci skorzystały z wyjazdu do teatru w Zielonej Górze na spektakl “Calineczka”

4. Odbiorcy projektu:
Odbiorcami bezpośrednimi projektu były przede dzieci z terenu Gminy Nowe Miasteczko w wieku 7 do 14 lat uczestniczące w warsztatach teatralnych. Była to 16 osobowa grupa dzieci. Pośrednimi odbiorcami była widownia, która składała się z mieszkańców Gminy Nowe Miasteczko i ościennych miejscowości, sołtysi, radni, osoby działające w NGO oraz rodzina dzieci. Warsztaty miały duży oddźwięk w społeczności lokalnej z uwagi na wystawy przedstawiane na powietrzu.

5. Partnerzy projektu:
Została nawiązana współpraca z inną organizacją pozarządową, Gminą Nowe Miasteczko, mieszkańcami.

[pe2-image src=”http://lh3.ggpht.com/-UnzEYhl35dw/U6mVJuv_E5I/AAAAAAAAB-U/J-ymDVyGouw/s144-c-o/DL026.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/111728317250186132483/2013DobrePrzykAdyDziaAjLokalnie2013#6028513570612777874″ caption=”” type=”image” alt=”DL026.jpg” ] [pe2-image src=”http://lh4.ggpht.com/-RTrQ-RmCLYQ/U6mVKD9maGI/AAAAAAAAB-Y/BdQH4-rpopY/s144-c-o/DL027.jpg” href=”https://picasaweb.google.com/111728317250186132483/2013DobrePrzykAdyDziaAjLokalnie2013#6028513576307026018″ caption=”” type=”image” alt=”DL027.jpg” ]