Ośrodek Działaj Lokalnie Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, ogłasza konkurs grantowy w ramach Programu „Działaj Lokalnie VIII edycja” 2014r.

Celem Programu „Działaj Lokalnie” jest realizacja wspólnych pomysłów mieszkańców dążących do zaspokojenia własnych potrzeb a jednocześnie inicjujących współpracę mieszkańców.

Tematyka dofinansowanych inicjatyw dotyczyć powinna głównie wzmacniania współpracy wśród lokalnej społeczności, tworzenia nowych możliwości rozwoju osobistego i spędzania wolnego czasu, a także podnoszenia atrakcyjności regionu. Wspólnym mianownikiem dofinansowanych projektów będzie lokalna aktywność, dzięki której mieszkańcy nabędą nowe umiejętności, będą uczyć się lepiej samoorganizować oraz reagować na nowe problemy.

Pula środków na realizację inicjatyw wynosi 70.000,00 złotych. Organizacje pozarządowe
i grupy nieformalne mogą się ubiegać o dotacje do 6 tys. zł w formie zaliczki na realizację zadania służącego dobru wspólnemu.

Do projektu mogą przystąpić organizacje z terenu gmin: Gaworzyce, Grębocice, Żukowice, Radwanice, Jerzmanowa, Polkowice oraz Nowe Miasteczko, Kożuchów, Szprotawa, Brzeźnica, Niegosławice, Bytom Odrzański.

Wnioski na realizacje inicjatyw lokalnych, organizacja powinna złożyć w okresie od dnia 5 czerwca do dnia 6 lipca 2014r. do godz. 23.59 jedynie w wersji elektronicznej za pośrednictwem generatora wniosków aplikacyjnych.

GENERATOR DOSTĘPNY POD LINKIEM

www.system.dzialajlokalnie.pl

Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej www.WzgorzaDalkowskie.pl. Realizacja inicjatyw przez lokalne organizacje ubiegające się o dotację będzie możliwa w okresie od 1 sierpnia 2014r. do 28 lutego 2015r.

Dodatkowych informacji dotyczących realizacji projektów oraz metody opracowania wniosku aplikacyjnego udzielają koordynatorzy programu “Działaj Lokalnie” w biurze Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”:

Tegoroczna edycja jest współfinansowana ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji “Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, Powiatu Polkowickiego oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.

Przemysław Maksymów – Koordynator projektu pod numerem tel. (68) 3888 431, wew. 21, przemek@wzgorzadalkowskie.pl

Marta Moskwa – Koordynator programowy pod numerem tel. (68) 3888 431, wew. 24, mail: marta@wzgorzadalkowskie.pl,

Jolanta Witrykus – Specjalista ds. rozliczeń i sprawozdawczości pod numerem tel. (68) 3888 431, wew. 24, mail: jola@wzgorzadalkowskie.pl,

Do pobrania: