Niezmiernie miło jest nam poinformować, że rusza kolejna edycja Programu Stypendialnego  AGRAFKA realizowanego  przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy  wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz osób indywidualnych i instytucji.

Celem przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego ich rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

Dlatego serdecznie zapraszamy uzdolnioną młodzież z terenu Wzgórz Dalkowskich (Gmina Brzeźnica, Bytom Odrzański, Gmina Gaworzyce, Gmina Grębocice, Gmina Jerzmanowa, Gmina Kożuchów, Gmina Niegosławice, Gmina Nowe Miasteczko, Gmina Polkowice, Gmina Radwanice, Gmina Szprotawa, Gmina Żukowice) do udziału w kolejnej edycji Programu Stypendialnego AGRAFKA na rok szkolny/akademicki 2014/2015. Termin nadsyłania zgłoszeń trwa do 11 lipca 2014r.

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres: Fundacja “Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, ul. Głogowska 10, 67-124 Nowe Miasteczko.

Nominacje do programu mogą nadsyłać uczniowie gimnazjum, liceum, (w wyjątkowych przypadkach również uczniowie szkół podstawowych) oraz studenci, wybitnie utalentowani w określonej dziedzinie: nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych, pochodzących z niezbyt zamożnej rodziny, przede wszystkim mieszkających w małej miejscowości, mających ciekawy pomysł na własny rozwój.

Przy wyborze stypendystów, którego dokonuje Komisja Stypendialna, brane będą pod uwagę osiągnięcia (np. wygrane olimpiady, konkursy), sytuacja socjalno – bytowa kandydatów (z uwzględnieniem dochodu za 2013 rok) oraz pomysł na rozwój osobisty.

Więcej informacji dostępnych w regulaminie konkursu  lub pod numerem telefonu 68 3888 431.

Do pobrania: