Projekt współfinansowany z POKL z działania Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Kształtowanie demokratycznego ładu społecznego w środowisku lokalnym, poprzez budowanie partnerstwa sektorowego między administracją publiczną i organizacjami pozarządowymi.

Projekt realizowany był w okresie 10.2009 do 03.2010 i skierowany był  do 15 osób (8 kobiet i 7 mężczyzn). Ideą naszych dziłań było nawiązanie dialogu współpracy pomiędzy lokalnymi NGO (Radami Sołeckimi, Stowarzyszeniami, Kołami Gospodyń Wiejskich, Klubami Seniora, Młodzieży, OSP, itp.), a jednostkami samorządu z gmin: Brzeźnica, Niegosławice, Nowe Miasteczko, Bytom Odrzański, Kożuchów.

W ramach naszych działań zostały utworzenie w gminach Punkty informacyjne dla Lokalnych NGO oraz wyznaczono pracowników w urzędach gmin do współpracy z Lokalnymi NGO.

Liderzy lokalnych NGO zostali przeszkoleni z zakresu form zatrudniania w organizacji pozarządowych, księgowości, dostępności środków zewnętrznych, a także pisania i rozliczania projektów z funduszy strukturalnych i budżetu Państwa. Wydaliśmy poradnik “ABC po środkach zewnętrznych” dla NGO i mieszkańców terenów wiejskich, a na zakończenie zorganizowano Festiwal Inicjatyw Lokalnych (IL)- Bal dla NGO.