Lato z siatką

Sty 16, 2012 Wpis w kategorii: Dobre Przykłady Działaj Lokalnie
image_pdfimage_print

Tytuł projektu: Lato z siatką
Wnioskodawca: Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach
Realizator Projektu: Ludowy Zespół Sportowy Buczyna

 

1. Cel projektu (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)

Ideą projektu było propagowanie sportu, zdrowego trybu życia wśród mieszkańców wsi Kłębanowice, a także zorganizowanie czasu wolnego dla społeczności lokalnej poprzez budowę boiska do piłki siatkowej. Dla rodzin o niskich dochodach to szansa, aby ich dzieci mogły uprawiać sport i uczestniczyć w treningach piłki siatkowej bez konieczności wyjazdu do innej miejscowości oraz dodatkowych opłat.

2. Działania zrealizowane w ramach projektu (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?)

Projekt polegał na budowie boiska do piłki siatkowej dla wszystkich mieszkańców wsi Kłębanowice, a przede wszystkim dzieci i młodzieży. Budowa polegała na ogrodzeniu placu o odpowiednich wymiarach, przygotowaniu nawierzchni z trawy oraz zamontowaniu słupków do mocowania siatki. Ponadto wprowadzony został na stałe grafik , corocznych imprez lokalnych m. in. „Turniej Młodzików na Dzień Dziecka”, „To już Lato” – Gminny turniej siatkówki o puchar Wójta Gminy Radwanice na przywitanie wakacji, „Aktywne  Piątki” , „Majówka z siatkówką” oraz „Aktywne Lato. Po zakończeniu budowy odbył się piknik inauguracyjny dla wszystkich chętnych mieszkańców wsi Kłębanowice.

3. Rezultaty projektu (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)

Budowa boiska, wspólne spędzanie czasu, zaangażowanie mieszkańców wsi Kłębanowice przyczyniło się do polepszenia stosunków lokalnych i do zwiększenia poczucia odpowiedzialności za nowo powstały plac. Dodatkowo projekt wpłynął na aktywizację społeczności wiejskiej.

4. Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu byli wszyscy mieszkańcy wsi Kłębanowice w każdej kategorii wiekowej oraz mieszkańcy gminy Radwanice.

5. Partnerzy projektu:

Gminny Ośrodek Kultury w Radwanicach