Tytuł projektu: „Wszyscy jesteśmy potrzebni”
Wnioskodawca: Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchowicach
Realizator: Aktywni mieszkańcy Wierzchowic

1. Cel projektu (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)
Celem projektu jest międzypokoleniowa edukacja mieszkańców Wierzchowic poprzez skierowanie działań edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów. W projekcie zaplanowano integracyjny festyn warsztaty oraz przedsięwzięcia integrujące społeczeństwo obywatelskie. Prowadzone zajęcia zmierzać będą do wypracowania modelowego systemu edukacji międzypokoleniowej, który będzie mógł być stosowany w przyszłości.

2. Działania zrealizowane w ramach projektu (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?
Projekt polegał na zintegrowaniu różnych pokoleń oraz grup społecznych podczas wspólnych warsztatów teatralnych, organizacji lokalnych festynów oraz imprez integracyjnych dla osób niepełnosprawnych. Podczas zajęć uczestnicy projektu zdobyli nowe umiejętności, wspólnie przygotowywali scenerię i kostiumy, co dało im wiele radości  i wspólnie spędzone chwile w gronie znajomych i przyjaciół.  Seniorzy zostali docenieni  i dowartościowali się poprzez wspólną organizację Lokalnego Dnia Seniora przez dzieci, młodzież i dorosłych.

3. Rezultaty projektu (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)
Realizacja projektu przyczyniła się do polepszenia stosunków sąsiedzkich a zarazem  międzypokoleniowych. Zrealizowany projekt udowodnił, że wspólne działania mogą przynieść mnóstwo zabawy i przyjemności. Warsztaty stały się motywacją do częstszych spotkań lokalnej społeczności i polepszenia komunikacji między młodzieżą a osobami starszymi. W wyniku realizacji projektu nastąpiło wyposażenie uczestników w umiejętności, które dadzą im szanse aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, pozwolą na włączenie się w otwarte, oparte na wiedzy społeczeństwo lokalne, a dzieciom stworzy podstawy prawidłowego rozwoju i światopoglądu w stosunku do różnych grup wiekowych.

4. Odbiorcy projektu:
Odbiorcami projektu byli mieszkańcy wsi Wierzchowice: dzieci, młodzież, rodzice i osoby starsze uczestniczące w projekcie oraz zaproszeni goście – społeczność lokalna ok. 80 osób.

5. Partnerzy projektu:
Wiejski Klub Sportowy Amator, Rada Sołecka Wsi Wierzchowice, Biblioteka Publiczna w Gaworzycach/ Filia w Kłobuczynie