Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” we współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego Wzgórz Dalkowskich i Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, ogłasza start naboru wniosków w ramach konkursu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Łączna pula przeznaczona na granty wynosi co najmniej 77.000,00zł

W konkursie mogą wziąć udział te organizacje i instytucje oraz grupy, które spełniają warunki regulaminowe oraz:

1. mają siedzibę w gminach: Brzeźnica, Kożuchów, Niegosławice, Nowe Miasteczko, Szprotawa, Otyń, Polkowice, Radwanice, Żukowice, Gaworzyce, Grębocice, Jerzmanowa,
  2. planują prowadzić działania na terenie przynajmniej jednej z wymienionych gmin.

W bieżącym konkursie „Działaj lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia jak również wpływają na przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii. W rezultacie podejmowane działania mają przyczyniać się do budowania lokalnego kapitału społecznego. Program jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Termin składania wniosków: 24 maja 2020r.

Harmonogram minimum 1-miesięcznego, maksimum 6-miesięcznego projektu jest przewidziany na okres między 1 lipca 2020r. – 31 grudnia 2020r.

W tegorocznej edycji konkursu mogą być realizowane projekty:

• od 3 do 6 miesięcy, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego i które służą pobudzaniu aspiracji rozwojowych, poprawie jakości życia, będą realizowane w terenie i przyczynią się do budowania lokalnego kapitału społecznego.

Nie będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe wydarzenia (trwające krócej niż 3 miesiące)

i wymagany jest wkład własny w wysokości minimum 25% wartości wnioskowanej dotacji,

• działania związane z walką i przeciwdziałaniem negatywnym skutkom epidemii.
    • W ramach Konkursu przewidywane jest przyznanie 1-2 miesięcznych projektów, które przewidują działania zmniejszające negatywne skutki epidemii. Te negatywne skutki mogą dotyczyć różnych obszarów, np. edukacji, sportu, kultury, zdrowia, aktywności społecznej. Mogą też dotyczyć różnych form społecznego zaangażowania, np.: konieczność zastąpienia działań edukacyjnych ze świata realnego, przeniesienia ich do przestrzeni online. Będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe, ale wyłącznie zmniejszające negatywne skutki epidemii. Z wkładu własnego finansowego (muszą jednak mieć wkład rzeczowy lub usługowy) ODL zwalnia Grantobiorców, których projekty służą przeciwdziałaniu skutkom epidemii.

Wnioski należy składać poprzez Generator

Zapraszamy również na stronę w pełni poświęconą programowi Działaj Lokalnie na Wzgórzach Dalkowskich

www.DzialajLokalnie.WzgorzaDalkowskie.pl

znajdziecie tam wszystkie materiały, załączniki oraz szeroką bazę projektów zrealizowanych w poprzednich latach.

Dodatkowych informacji dotyczących realizacji projektów oraz metody opracowania wniosku aplikacyjnego udzielają koordynatorzy programu “Działaj lokalnie” w biurze Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”:

Marta Moskwa – Koordynator programu pod numerem tel. (68) 3888 431, wew. 24 lub 664 921 399, mail: marta@wzgorzadalkowskie.pl lub

Joanna Roszczuk – Asystent koordynatora pod numerem tel. (68) 3888 431 wew. 22, mail: asia@wzgorzadalkowskie.pl

Tegoroczna edycja jest współfinansowana ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.

Załączniki do pobrania:

• Regulamin Lokalnego Konkursu Grantowego Działaj lokalnie 2020 [PDF]