Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” ogłasza nabór do projektu pn. „EpiCENTRUM Senior Life”. Projekt otrzymał wsparcie ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Celem projektu jest rozwój i upowszechnianie usług społecznych wśród 50 seniorów w wieku 60+ z powiatów żagańskiego, nowosolskiego, głogowskiego i polkowickiego w okresie od marca do grudnia 2018r. dzięki którym rozwinie się system wsparcia zaspokajający potrzeby osób w podeszłym wieku, w szczególności osób o ograniczonej samodzielności.

Do udziału w projekcie zapraszamy seniorów z gmin:

• Brzeźnica
  • Bytom Odrzański
  • Gaworzyce
  • Grębocice
  • Jerzmanowa
  • Kożuchów
  • Niegosławice
  • Nowe Miasteczko
  • Otyń
  • Polkowice
  • Radwanice
  • Szprotawa
  • Żukowice

Projekt podzielony na 2 etapy. I etap dotyczy wyszkolenia seniorów-liderów, których rolą będzie nie tylko świadczenie usług opiekuńczych, ale pomoc w przywróceniu do życia publicznego seniorów, zwiększenie ich motywacji i zaangażowania w działania społeczne, zwiększenie dostępności usług kultury, sportu i rekreacji. Uczestnicy otrzymają wsparcie merytoryczne oraz praktyczne, przygotowujące ich do pełnienia roli wolontariuszy-animatorów w centrach. Zostaną przeprowadzone warsztaty rozwijające osobistą motywację uczestników do pracy wolontariackiej prezentujące możliwe obszary aktywności i korzyści płynących z wolontariatu. Wykwalifikowani liderzy utworzą centra, których uczestnicy wyłonieni zostaną w II etapie projektu.

(kliknij aby powiększyć)

W każdym Centrum realizowane będą usługi społeczne dla osób starszych. Seniory-wolontariusze opracują Programy Wsparcia Seniorów w których sami będą definiować własne potrzeby i podejmować wspólne działania na rzecz aktywizacji, pomocy i profilaktyki społecznej osób starszych. Każde Centrum obejmie wsparciem co najmniej 10 seniorów w wieku 60+, którzy najbardziej potrzebują korzystania z usług zewnętrznych.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Warunki udziału i rekrutacji znajdą Państwo w regulaminie, który znajduję się poniżej do pobrania. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji udziela koordynator projektu – Bożena Skoczeń w biurze Fundacji lub pod numerem telefonu: 68 3888 431

Do pobrania: