Stypendia przyznane!

Wrz 21, 2017 Wpis w kategorii: Inne
image_pdfimage_print

W dniu 18 września 2017r. odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej. Zgodnie z Regulaminem Przyznawania Stypendium Programu Stypendialnego „Agrafka”, spośród najwyżej ocenionych kandydatur w drodze głosowania i dyskusji, Komisja postanowiła przyznać 12 stypendiów. Z radością informujemy, że nie jedna, nawet nie dwie, a trzy osoby spośród nominowanych przez Fundację Porozumienie Wzgórz Dalkowskich, otrzymały właśnie stypendium naukowo-socjalne „Agrafka” Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Agory oraz Funduszu Stypendialnego rodziny Wróblewskich.

Kapituła rozpatrująca wnioski o stypendia doceniła zaangażowanie społeczne, świetne wyniki w nauce oraz osobiste pasje naszych stypendystów. Co więcej, nasza organizacja, jako jedyna w Polsce otrzymała pieniądze na wszystkie trzy wnioskowane stypendia, co jednocześnie jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich podmiotów startujących w konkursie na wsparcie dla zdolnych uczniów.

Agrafkowe stypendia otrzymają:

  • Monika Kizinkiewicz (gmina Nowe Miasteczko), uczennica Szkoły Podstawowej w Borowie Wielkim, u której komisja doceniła przede wszystkim wyniki w nauce, ale także wkład w pracę wolontarystyczną na rzecz lokalnej społeczności.
  • Jakub Telecki (gmina Kożuchów), absolwent szkoły w Borowie Wielkim, który wyróżnił się swoją oryginalną, pszczelarską pasją.
  • Przemysław Wojtowicz (gmina Szprotawa), absolwent Gimnazjum im. M. Kopernika w Szprotawie, który zaskoczył komisję swoją wiedzą w zakresie nauk ścisłych.

Bardzo nas cieszy, że wyniki rekrutacji do stypendium „Agrafki” potwierdzają, iż codzienna praca z młodzieżą i aktywizowanie ich do działań społecznych przynosi owoce, a na naszym terenie jest coraz więcej młodych osób, którymi z radością możemy się pochwalić. Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.