W dniu 20 grudnia 2016 roku na Wzgórzach Dalkowskich odbyła się Gala Podsumowująca IX edycję Programu Grantowego Działaj Lokalnie. Miejscem uroczystości była Sala Wiejska we wsi Modła. Program był współfinansowany ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, Fundacji ”Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” Związku Gmin Zagłębia Miedziowego, Powiatu Polkowickiego oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich. W tym roku było aż 14 108 odbiorców, 134 złożonych wniosków, 73 dofinansowanych projektów, projekty dofinansowano kwotą 335. 000, 00 zł, całkowita wartość zrealizowanych projektów 594. 513,17 zł, 989 wolontariuszy aktywnie włączonych w realizację projektów.

Wśród realizowanych projektów były: warsztaty pro zdrowotne, artystyczne, międzypokoleniowe, pierwszej pomocy i ratownictwa, poprawa estetyki wsi.

Wszystkie projekty i działania wniosły wiele dobrego w społecznościach lokalnych. Wspólna praca liderów, animatorów, wolontariuszy wśród społeczności lokalnej, przyczyniła się do osiągnięcia celu Głównego Programu, jakim jest dobro wspólne. Przy tej okazji zawsze wyłaniają się społeczni liderzy. To oni budują wokół siebie siatkę kolejnych osób, które również włączają się do organizacji różnych działań.

Wyróżniono ludzi, którzy wspierają Ośrodek Działaj Lokalnie.

Nagrodzono grupy nieformalne i organizacje, które w najbardziej atrakcyjny sposób przedstawiły efekty z realizacji projektu w ramach konkursu Opowiedz.

1 miejsce w Konkursie Opowiedz w ramach IX edycji Programu Działaj Lokalnie w 2016r. zdobyło Grupa Nieformalna MIG MIG za atrakcyjny sposób przedstawienia projektu pt. ,,Sztuka Tolerancji”.
2 miejsce otrzymała Rada Sołecka wsi Kłobuczyn za atrakcyjny sposób przedstawienia projektu pt. “Kasztanowa Alejka – Mini Ścieżka Edukacyjna”.

Wyróżnienie otrzymała grupa nieformalna BOROWIKI za atrakcyjny sposób przedstawienia projektu pt. ,,Borowiaki z naszej paki”.

Nagrodzeni otrzymali nagrody finansowe na realizację kolejnych inicjatyw społecznych. Nagrodzeni mają jeszcze szanse zadebiutować na Ogólnopolskim Konkursie Opowiedz, gdyż prace zostały zgłoszone i czekają na werdykt jury.

Gala Podsumowująca Działaj Lokalnie została uroczyście zakończona przez Przedstawicieli Fundacji, a jednocześnie zaproszono wszystkich obecnych do przyszłorocznej edycji Programu Działaj Lokalnie.

Galę uświetnił zespół muzyczny New Message, który wprowadził zaproszonych gości w świąteczny nastrój.
Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.

gallery