II Zjazd szkoleniowy organizowany w ramach „Dialogu Współpracy Obywatelskiej” już za nami. W dniach 22 do 24 lipca 2016r. odbył się kolejny zjazd szkoleniowy. Tym razem uczestnicy projektu szkolili się w Jesionce w ośrodku Tanzanit.

Podczas 3 dniowych warsztatów beneficjenci poznali techniki komunikacyjne pomocne podczas konsultacji społecznych, dowiedzieli się jak sprawnie i precyzyjnie przekazywać informację podczas chaosu, co zaburza proces komunikacyjny i jak sobie z tym radzić. Istotnym elementem szkolenia był warsztat ze sztuki mówienia i wystąpień publicznych, uczestnicy przekonali się, że „tekst to pretekst” wzmacniający komunikat wpływający na partycypacje obywatelską, dowiedzieli się również, co przeszkadza a co pomaga podczas wystąpień publicznych oraz jak umiejętnie posługiwać się mikrofonem. Bardzo ważnym punktem spotkania było zapoznanie się ze schematem Programu Aktywności Lokalnej (PAL). Był to wstęp do zajęć wrześniowych, podczas których uczestnicy będą tworzyć PAL-e, które realizowane będą w ich lokalnych społecznościach. Na wdrożenie Programów uczestnicy otrzymają łącznie ponad 30 tys. złotych.

Warsztaty mają na celu pokazanie uczestnikom jak wzmocnić pozycję Lidera w środowisku lokalnym. Ponadto zajęcia integrują grupę i pokazują, w jaki sposób budować sprawny zespół oraz jak nim zarządzać. To już 6 edycja Akademii Liderów realizowana na Wzgórzach Dalkowskich, w tym roku przy wsparciu Ministerstwa Rodziny,  Pracy i Polityki Społecznej z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, na realizację którego nasza Organizacja otrzymała prawie 100 tys. złotych, przy 10% finansowym wkładzie własnym.

gallery