Roboty zmieniają świat czyli polsko- ukraińska inicjatywa młodzieży

Paź 22, 2015 Wpis w kategorii: Inne
image_pdfimage_print

Projekt pn. „Roboty zmieniają świat” jest już na półmetku. To inicjatywa Fundacji Porozumienie Wzgórz Dalkowskich  i Zespołu Szkół Politechnicznych z Głogowa, realizowana przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i głogowskich samorządów.

Nasze Instytucje już po raz piąty realizują wspólnie zadanie przyczyniające się do wzmocnienia partnerstwa publiczno- społecznego, a przez to umożliwienia uczniom ZSP w Głogowie podejmowanie inicjatyw społecznych rozwijających współprace międzynarodową. Młodzież została zakwaterowana w domach rówieśników w kraju goszczącym co w pełni przyczynia się do osiągnięcia celu głównego projektu, jakim jest integracja i wymiana kulturowa młodzieży z Polski i Ukrainy. Zaplanowane działania mają na celu: integrację młodzieży z Polski i Ukrainy, rozwijanie postawy otwartości i tolerancji wśród młodych ludzi ze szczególnym uwzględnieniem dzieci niepełnosprawnych intelektualnie oraz pogłębianie i utrwalanie kontaktów przedstawicieli młodzieży obu krajów oraz partnerskiej współpracy polskich i ukraińskich szkół, placówek oświatowych i organizacji pozarządowych

Nasi goście z Ukrainy zwiedzili już miasto, odwiedzili Starostę Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka oraz Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Wczoraj oficjalnie delegację z Ukrainy przywitał Wiceprezes Fundacji – Przemysław Maksymów oraz Dyrektor ZSP – Paweł Korzeń. Był też mecz piłki ręcznej i integracyjny bowling. Przed nami trzy dni intensywnych warsztatów i pracy z dziećmi z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie oraz warsztaty postaw obywatelskich, które poprowadzi Lider projektu w Nowym Miasteczku. Z rozmów wynika że naszym, ukraińskim gościom bardzo się w naszym kraju podoba. Projekt nie tylko przyczynia się do integracji, zawiązania silniejszej współpracy pomiędzy partnerami projektu ale przede wszystkim rozwija dialog międzykulturowy, pokazując jak wiele nasz kraj łączy z Ukrainą.

gallery