Projekt z Gaworzyc na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

Paź 14, 2015 Wpis w kategorii: Działaj Lokalnie
image_pdfimage_print

Miło nam poinformować, że zgłoszony przez stowarzyszenie „Lepsze jutro, twórzmy dziś” projekt znalazł się wśród 20 projektów z całej Polski, który zostanie zaprezentowany na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów, która odbędzie się w dniach 7-8 grudnia 2015 r. w Katowicach.
Stowarzyszenie zgłosiło projekt realizowany w roku 2014r. pt. Moto – kolorowo. Nowa przestrzeń zdarzeń w Gminie Gaworzyc, realizowany ze środków Programu Działaj Lokalnie, na który cel, Stowarzyszenie pozyskało dotację w wysokości 3960 zł.
W ramach projektu zagospodarowano przestrzeń, która dotychczas była wysypiskiem śmieci. Aktywna grupa zapalonych motocyklistów, wraz z aktywistami z Gaworzyc i we współpracy z samorządem, przedsiębiorcami i lokalnymi działaczami stworzyli miejsce z przeznaczeniem na TOR MOTOCROSSOWY. Dzięki wysiłkom wielu osób, motocykliści mają możliwość trenować i rozwijać swoje pasje.
Promocja projektu została zaprezentowana na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów.  Jest to idea Narodowego Centrum Kultury oraz Platformy Kultury. W ramach niej rokrocznie od kilku lat prezentowane są najlepsze projekty z różnych dziedzin, tym razem jest to „Animacja + Przestrzeń Publiczna”. Wśród wielu nadesłanych projektów, projekt z Gminy Gaworzyce zdobył uznanie jury i został zakwalifikowany do 20-tki najlepszych projektów w kraju, ukazujących animację w przestrzeni publicznej.
Jako nagrodą w konkursie jest wyróżnienie członków Stowarzyszenia „Lepsze Jutro, Twórzmy Dziś” na uroczystości, która dobędzie się 7 grudnia na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Członkowie Stowarzyszenia zaprezentują zgłoszony projekt na scenie oraz w specjalnie przygotowanej prezentacji stolikowej. Drugiego dnia natomiast wezmą udział w licznych warsztatach oraz konsultacjach z ekspertami. Ponadto projekt znajdzie miejsce w publikacjach Narodowego Centrum Kultury, co przyczyni się do promocji projektu na teren całego kraju.
Ponadto autorzy projektów wezmą udział w trzydniowym szkoleniu z wystąpień publicznych, które odbędzie się w Radziejowicach k. Warszawy w listopadzie.