Nazwa Wnioskodawcy: Stowarzyszenie Społeczności Wiejskiej Gminy Bytom Odrzański
Nazwa realizatora: Stowarzyszenie Społeczności Wiejskiej Gminy Bytom Odrzański

Cel projektu  (Jaki cel i jakie dobro wspólne było przedmiotem tego projektu?)
Głównym celem projektu było rozwijanie integracji międzypokoleniowej w Gminie Bytom Odrzański poprzez organizację Turnieju Sołectw i rozwój aktywnosci fizycznej wśród społeczności lokalnej.

Celami szczegółowymi projektu było:
a)    Podnoszenie sprawności fizycznej mieszkańców Gminy Bytom Odrzański
b)    Budowanie wrażliwości artystycznej poprzez promowanie działalności sołectw
c)    Kultywowanie tradycyjnej polskiej kuchni na wsiach.
d)    Kształtowanie umiejętności współpracy w zespole podczas konkurencji sportowych.

Działania zrealizowane w ramach projektu (O co chodziło w projekcie i jakie główne działania były realizowane w ramach tego projektu?)
W ramach projektu przeprowadzono szereg działań mających wpływ na podniesienie sprawności fizycznej mieszkańców Gminy Bytom Odrzański.  Odbyły się treningi sportowe na terenie 6 sołectw. Turniej sołectw wpłynął na zdrową rywalizację, kultywowano tradycyjną polską kuchnię na wsiach.
Dobrem wspólnym była integracja sołectw wewnątrz wsi poprzez wspólne przygotowanie się do zadań, a następnie poprzez prezentację swojego wytworu innym mieszkańcom gminy.
W organizację prezentacji zaangażowani byli wszyscy chętni mieszkańcy danego sołectwa od dzieci do starszych osób, co przyczyniło się do wzmocnienia więzi międzypokoleniowych. Aktywne działania mieszkańców przedstawiono podczas I Turnieju Sołectw.

Rezultaty projektu (Jaka zmianę społeczną/efekty przyniósł projekt?)
Różnorodność działań w projekcie wpłynęła na szeroką współpracę i integrację pomiędzy mieszkańcami sołectw Gminy Bytom Odrzański. Została wzmocniona więź pomiędzy mieszkańcami, nauczyli się wspólnego wykorzystania zasobów, jakie posiada dana wieś. Realizacja projektu przyczyniła się budowania integracji międzypokoleniowej na terenie Gminy. Organizacja imprezy sprzyjała integracji wszystkich jej mieszkańców oraz pobudziła lokalne środowisko, wzmocniła aktywność mieszkańców wsi, ożywiła również rzadko wykorzystywane świetlice czy Centra Sportowe na wsiach.

Odbiorcy projektu:
Odbiorcami projektu byli mieszkańcy Gminy Bytom Odrzański. Ogółem w projekcie wzięło udział ok. 300 osób.

Partnerzy projektu:
Gmina Bytom Odrzański, Lokalne przedsiębiorstwo, sołectwa, Szkoła, Dom Kultury,