AGRAFKA 2015/2016
STYPENDIA DLA UZDOLNIONEJ MŁODZIEŻY Z TERENU WZGÓRZ DALKOWSKICH DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW, LICEÓW I STUDENTÓW

Informujemy, że od 8 lipca do 28 lipca 2015r. odbywa się nabór wniosków do stypendium Agrafka.
Program AGRAFKA realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy wsparciu Fundacji Agory, Funduszu Stypendialnego Rodziny Wróblewskich oraz osób indywidualnych i instytucji.
Celem przedsięwzięcia jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego ich rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.

Stypendium przyznawane jest, jako świadczenie jednoroczne i wypłacane będzie w okresie od września 2015 r. do czerwca 2016 w wysokości do 300 zł miesięcznie (zależnie od decyzji Komisji Stypendialnej) na osobę.
Zgodnie z wolą Fundatorów stypendia AGRAFKI są przyznawane uczniom gimnazjów, liceów i studentom (w wyjątkowych przypadkach również uczniom szkół podstawowych) wybitnie utalentowanym.

Aby ubiegać się o stypendium należy:

1. Zapoznać się z regulaminem konkursu
  2. Złożyć w Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” wypełniony komputerowo wniosek nominacyjny do programu stypendialnego Agrafka – załącznik nr 1 wraz z wymaganymi załącznikami tj.
  • Zaświadczenie o dochodach rodziców/opiekunów z Urzędu Skarbowego.,
  • Kopie najważniejszych dyplomów, zdjęcia prac, informacje prasowe itp., dokumentujące dokonania kandydata do stypendium Agrafki.

Na zgłoszenia do Stypendium Agrafka czekamy w Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” do dnia 28 lipca 2015r.

Do pobrania: