Wzgórza Dalkowskie coraz bardziej aktywne! Tegoroczna edycja konkursu w pełni rozpoczęta.  Umowy zostały podpisane 1 lipca w Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich”, a mieszkańcy Wzgórz gotowi do działań. W uroczystym charakterze wręczono zgromadzonym umowy na realizację Programu Działaj Lokalnie.
Wiceprezes Fundacji Przemysław Maksymów podziękował wszystkim zgromadzonym za aktywność i zaangażowanie oraz wkład pracy, jaki wnoszą podczas działań społecznych.
4 letni dorobek Programu Działaj Lokalnie zbiera swoje żniwo na Wzgórzach Dalkowskich. Coraz więcej osób przystępuje do realizacji inicjatyw lokalnych. W tym roku przekazano do realizacji aż 39 projektów na sumę 170 tys. zł. Jest to pula dwukrotnie wyższa od ubiegłorocznego rozdania. Tak wysoka kwota na dotacje, możliwa była, dzięki wsparciu finansowemu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, Związku Gmin Zagłębia Miedziowego oraz samorządów ze Wzgórz Dalkowskich.

Dotacje w wysokościach od 3 do 5,5 tys. otrzymali społecznicy, a w nich przede wszystkim działacze organizacji pozarządowych, grupy nieformalne korzystając z osobowości Bibliotek Publicznych, Instytucji Kultury czy szkół.

Będzie się działo na Wzgórzach, gdyż tematyka projektów jest bardzo różnorodna i ciekawa. Powstaną miejsca rekreacji, boiska sportowe, przeprowadzone warsztaty, spotkania czy imprezy na skalę masową.

Dzięki szerokiej promocji Programu i aktywnej działalności społeczników, realizowane działania będą widoczne na Wzgórzach, a osoby zainteresowane już teraz zapraszamy do korzystania z atrakcji i wydarzeń, jakie będą się odbywały do grudnia br.

gallery