Zarząd Fundacji Polska Miedź, przyznał dofinansowanie w kwocie 15 000,00 zł na organizację zajęć rekreacyjno-sportowych na basenie dla dzieci uczęszczających do  Punktów Przedszkolnych w Koźlicach, Kromolinie i Brzegu Głogowskim.  We wrześniu nasza Fundacja wystąpiła z wnioskiem do Fundacji Polska Miedź o wsparcie w zakresie organizacji zajęć z nauki pływania dla dzieci przedszkolnych w prowadzonych przez nas jednostkach na obszarach wiejskich. Inicjatywę poparli Jacek Szwagrzyk – Wójt Gminy Gaworzyce i Krzysztof Wołoszyn – Wójt Gminy Żukowice.
Zaplanowane zajęcia dla dzieci w ramach przyznanego dofinansowania będą realizowane w roku szkolnym 2014 – 2015 i przyczynią się do zmniejszenia nierówności w zakresie dostępu do obiektów sportowych dla dzieci z obszarów wiejskich. Ponadto zajęcia stanowić będą alternatywne dla niedoboru ruchu i wypoczynku przed telewizorem. Zajęcia tego typu  wypełnią czas wolny w sposób aktywny i bezpieczny. Dzieciom w ramach dofinansowania zostanie zapewniony transport i koszt zajęć na basenie pod okiem doświadczonego instruktora.