Rozpoczyna się pierwszy nabór wniosków o mikrodotacje w ramach projektu OdDOLNY ŚLĄSK, realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację “Wrzosowa Kraina”.

OdDOLNY ŚLĄSK jest częścią ogólnopolskiego systemu wsparcia dla oddolnych inicjatyw obywatelskich, realizowanego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jest to bezprecedensowa szansa na pozyskanie środków niezbędnych do realizacji przedsięwzięć społecznych przez osoby i podmioty, które na co dzień mają ograniczone możliwości uzyskania takiej pomocy.

W ramach projektu BEZPŁATNIE skorzystać można z następujących usług:

Mikrodotacja – w ramach projektu otrzymać będzie można dotację w maksymalnej wysokości 5000 zł. Jej przyznanie uzależnione będzie od oceny  złożonego wniosku przez ekspertów.

Animacja – mająca na celu zachęcenie jak największej liczby uprawnionych do złożenia wniosku i realizacji oddolnych inicjatyw.

Doradztwo – poświęcone profesjonalnemu tworzeniu projektów i ich właściwej realizacji.

Informacja – dzięki której zainteresowane osoby będą mogły zdobyć więcej informacji o projekcie i jego zasadach.

Szkolenia – poświęcone tworzeniu i realizacji projektów oraz ich rozliczaniu.

Realizacją projektu objęte są grupy nieformalne, grupy samopomocowe i młode organizacje pozarządowe (więcej informacji o charakterystyce tych podmiotów w dokumentacji konkursowej) z terenu 14 powiatów:

• powiat bolesławiecki
  • powiat głogowski
  • powiat górowski
  • powiat jaworski
  • powiat kamiennogórski
  • powiat legnicki
  • powiat m. Legnica
  • powiat lubiński
  • powiat lwówecki
  • powiat polkowicki
  • powiat średzki
  • powiat świdnicki
  • powiat zgorzelecki
  • powiat złotoryjski

Obecny nabór projektów  trwać będzie w dniach 8-29.09.2014 r. (liczy się data złożenia wniosku).

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją konkursową, która dostępna jest na stronie internetowej www.lsio.org.pl, w zakładce Nasze Działania -> Obecne projekty -> FIO 2014/OdDolny Śląsk -> Dokumentacja konkursowa i złożenia wniosku.

Więcej informacji o projekcie uzyskać można w siedzibie:

LEGNICKIEGO STOWARZYSZENIA INICJATYW OBYWATELSKICH

59-220 Legnica, ul. Kościuszki 25/1

FUNDACJI “WRZOSOWA KRAINA”

59-140 Chocianów, ul. Żeromskiego 1

LUB TELEFONICZNIE/MAILOWO:

Dominika Urbanowicz – specjalista ds. informacji

Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

telefon kontaktowy:  (76) 862 58 25

e-mail: fio@lsio.org.pl

Barbara Sulma – doradca

Fundacja “Wrzosowa Kraina”

telefon kontaktowy:  500 054 395, (76) 818 45 41

e-mail: fio@lsio.org.pl

LUB NA STRONIE INTERNETOWEJ

Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich www.lsio.org.pl w zakładce Nasze Działania -> Obecne projekty -> FIO 2014/OdDolny Śląsk

Zachęcamy również do śledzenia aktualności dotyczących projektu na Facebooku/Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Życząc Państwu powodzenia w ubieganiu się o środki i realizacji oddolnych inicjatyw z pożytkiem dla dolnośląskich społeczności lokalnych, chcielibyśmy jednocześnie prosić o dzielenie się swoimi uwagami odnośnie organizacji konkursu i realizacji projektów. Zależy nam bowiem, by wsparcie jakie przez najbliższe lata oferować będzie Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundacja Wrzosowa Kraina, było jak najlepiej dopasowane do Państwa potrzeb.

Mirosław Jankowski

Przewodniczący Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich

Koordynator projektu OdDOLNY ŚLĄSK

Projekt OdDOLNY ŚLĄSK jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz realizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego